sign-floryn

 

Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

oferta specjalna tytulrehabilitacja uniesciekrajowe tytulDubrownik tytul

BOŚNIA I HERCEGOWINA

b bosnia

Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Bośni i Hercegowiny – niewielkiego kraju w kształcie serca, którego charakterystycznym krajobrazem jest turkusowa barwa rzek otoczona soczystą zielenią, zachwycającymi kanionami oraz ośnieżonymi szczytami Gór Dynarskich

 

termin - 2017 

  Cena : koszt 1 uczestnika:
GRUPA 48 OS
1750 zł/os
GRUPA 35 OS 2050 zł/os

 

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem
  • 5 noclegów w Bośni i Hercegowinie
  • 1 nocleg tranzytowy na Węgrzech
  • Wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje
  • Opiekę pilota podczas podróży oraz usługi lokalnych przewodników
  • Realizację programu wycieczki ze wstępami i rejsem
  • Ubezpieczenie (KL, KR, NWI, NWS, BP)


Program wycieczki

Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię i Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

Dzień 2
Przyjazd do Banja Luki - stolicy Republiki Serbskiej, spacer po mieście, w programie: górująca nad miastem twierdza Kastel, sobór Chrystusa Zbawcy, Bański Dwór.
Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja w skansenie Etno Selo.

Dzień 3
Śniadanie przejazd przez miejscowość Jajce – nazywanego kontynentalnym Dubrownikiem. Zwiedzanie średniowiecznej zabudowy miasta i wodospadów na rzece Plisa. Dalszy przejazd do Sarajewa - zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Meczet Gazi Husrev-beja, cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda.  Bascarsija - turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi w wąskich uliczkach, sukiennicami oraz restauracjami. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Sarajewie.

Dzień 4
Śniadanie i przejazd do Visegradu - miasta słynącego z XVI wiecznego, kamiennego mostu Mehmeda Paszy Sokolivica oraz centrum miasta. Rejs statkiem po rzece Drina, wpłynięcie do kanionu, obiadokolacja. Powrót do Sarajewa

Dzień 5

Śniadanie i wyjazd do Medjugorje miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Msza Św. w kościele Św. Jakuba. Zwiedzenie sanktuarium, a także spacer na Górę Objawień.
Monaster Źitomislić, przejazd do Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Blagaj – klasztor w skale nad wywierzyskiem rzeki Buny. Dalsza podróż do Trebinje – malownicze miasto nazywane miastem na wodzie. Zwiedzanie świątyni Hercegovacka Gracanica, winnica Vukoje. Powrót do Mostaru, obiadokolacja.

Dzień 7
Śniadanie przejazd do Parku Narodowego Una – kaskady wodospadów rzeki Una. Nocleg tranzytowy w Słowenii.

Dzień 8
Śniadanie i wyjazd do Polski