sign-uniescie

 

Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

oferta specjalna tytulrehabilitacja uniesciekrajowe tytulDubrownik tytul

Rehabilitacja, wypoczynek i rekreacja przez cały rok nad polskim morzem


Zapraszamy Państwa do Mielna (Wybrzeże Środkowe), na wypoczynek połączony z rehabilitacją. Na potrzeby osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy odpowiednią bazę hotelową i rehabilitacyjną. Zapewniamy Państwu fachową opiekę lekarską i pielęgniarską, terapeutów i rehabilitantów. Ośrodek posiada też: stołówkę, świetlicę, wypożyczalnię sprzętu sportowego oraz letni ogród wypoczynkowy. Świetnie miejsce na wypoczynek dla seniorów i nie tylko!

Naszym Gościom oferujemy pokoje 1-, 2-, 3- -osobowe oraz typu studio z łazienkami i WC a także całodzienne wyżywienie (trzy posiłki)Teren ośrodka jest bezpieczny, ogrodzony, posiada własny parking. Na miejscu znajdują się boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

 

Ośrodek posiada:

  • gabinet lekarski,
  • gabinet masażu klasycznego,
  • gabinet masażu wodnego-perełkowego, aqavibron
  • gabinet światłoterapii,
  • inhalatorium,
  • urządzenie do krioterapii,
  • sala gimnastyczna,

Nasz ośrodek od lat prowadzi rehabilitację zarówno specjalistyczną jak i wypoczynkową.

 Posiadamy następujące certyfikaty:

  • 1. OD/32/0037/13 wpis do rejestru Ośrodków, w którym mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne i uprawniony jest do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych osób niepełnosprawnych:

- z chorobami neurologicznymi,
- ze schorzeniami układu oddechowego,
- ze schorzeniami układu krążenia,
- z upośledzeniem umysłowym,
- z cukrzycą,
- kobiety po mastektomii,
- z dysfunkcją narządu ruchu z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, na turnus rehabilitacyjny - usprawniająco-rekreacyjny.

  • 2. OR/32/0012/18 wpis do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych:

- usprawniająco-rekreacyjnych dla grup osób niepełnosprawnych,

turnusy przeznaczone są dla osób:
- z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
- z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich,
- z upośledzeniem umysłowym,
- z choroba psychiczną,
- ze schorzeniami układu krążenia,
- kobiet po mastektomii,
- ze schorzeniami układu oddechowego,
- z cukrzycą.

 

Nasze turnusy mają na celu ogólne polepszenie samopoczucia i sprawności pacjentów oraz leczenie chorób dróg oddechowych i narządów ruchu. W trakcie pobytu zapewniamy uczestnikom turnusu opiekę medyczną i pielęgniarską. Regularnie współpracujemy z PFRON-em oraz z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie z całego kraju

Bogaty program turnusów rehabilitacyjnych skonstruowany jest w następujący sposób. Pierwszy dzień przeznaczony jest na zakwaterowanie i zapoznanie się z ośrodkiem i okolicą. Drugi dzień rozpoczyna się od spotkania z lekarzem, który dostosowuje program rehabilitacji do pacjenta, wieczorem zaś jest spotkanie organizacyjne wraz z wieczorkiem zapoznawczym. W kolejne dni, poranek jest przeznaczony na zabiegi rehabilitacyjne (3 dziennie w dni zabiegowe), lub wycieczki, a w popołudnie i wieczór organizowane są wieczorki muzyczne, ogniska z kapelą i pieczeniem kiełbasek, prelekcje o zdrowym żywieniu, prelekcje o nowych metodach badań, leczenia i rehabilitacji czy też spotkania z ciekawymi ludźmi.