Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

oferta specjalna tytulrehabilitacja uniesciekrajowe tytulDubrownik tytul

Dolny Śląsk-Czechy - Kraina z Zamków Słynąca

Zamek Ksiaz

   

• WOJNOWICE • LEŚNICA • WROCŁAW • ŚWIDNICA • WALIM • PRAGA •

 

 Dolny Śląsk to region Polski słynący z licznych zamków, romantycznych pałaców, tajemniczych podziemi i pełnego krasnali Wrocławia. Wszystko to sprawia, że wizyta na Dolnym Śląsku jest żywą lekcją historii w pięknych okolicznościach przyrody.

 

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
CENA: koszt 1 osoba
Grupa 48-os. 660 zł/os.
Grupa 35-os. 750 zł/os.
TERMIN:  WIOSNA, LATO, JESIEŃ 2018

 

Cena zawiera:

  • 4 noclegi na Dolnym Śląsku,
  • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie turystyczne.


Cena nie zawiera:

  • Cena nie zawiera wejścia do Zamku Książ, Czocha, Gryfa, Grodziec, Praskiego, Sztolni Walimskich i Panoramy Racławickiej.
  • Obligatoryjna opłata u pilota - 111 PLN/os. i 250 CZK/os.
  • Cena nie obejmuje kosztów transportu. Koszt jest uzależniony od miejsca zamieszkania grupy.

 

Ramowy program wycieczki

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd z miejsca zamieszkania. Przyjazd do Wrocławia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. spacer po Starym Mieście, Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia, na której znajduje się m.in. Archikatedra Wrocławska. Przejazd do Wojnowic, gdzie znajduje się zamek na wodzie – jeden z nielicznych tego typu zamków w Polsce. Przejazd do Leśnicy - zwiedzanie Zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Świdnicy, zwiedzanie Starego Miasta oraz Kościoła Pokoju – obiektu z Listy Dziedzictwa UNESCO, w którego wnętrzu mieszczą się m.in. zabytkowe organy. Przyjazd do Walimia, do Sztolni Walimskich (12 zł/os.) – podziemnego miasta budowanego przez Niemców w nieznanym celu. Następnie przejazd do Wałbrzycha, zwiedzanie Zamku Książ trasą „Książ Barokowy”, pozwalającą poznać najpiękniejsze zakątki obiektu oraz historie jego mieszkańców, a także Palmiarnia, w której można podziwiać 250 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych. Powrót, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Leśnej – zwiedzanie malowniczo położonego nad jeziorem Leśniańskim zamku Czocha. Przejazd do Proszówki (7 zł/os.), gdzie pośród zabytkowego parku znajdują się ruiny średniowiecznego zamku Gryf, z którego rozciąga się panorama Izerów i Karkonoszy. Następnie przejazd do Grodźca – miejscowości z późnogotyckim zamkiem (8 zł/os.) położonym na stromym powulkanicznym wzgórzu. Legnica, w której znajduje się jeden z najstarszych zamków znajdujących się na terenie Polski. Zwiedzanie fundamentów romańskiej kaplicy zamkowej odkrytej podczas prac archeologicznych. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech – położona w dolinie Wełtawy zachwyca zabytkami, kolorami i atmosferą. W programie zwiedzania: Praski Hrad, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką (wstęp 250 CZK/os.), Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Świętego Wacława. Powrót, obiadokolacja.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania. W drodze powrotnej zwiedzanie Kalisza – miasta o bardzo bogatej historii i wielokulturowej tradycji: Katedra pw. Św. Mikołaja, fragment murów miejskich, baszta „Dorotka”, Sanktuarium Św. Józefa. Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach wieczornych.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Niniejsza oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 


WroclawWroclaw 4Praga 2