Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

oferta specjalna tytulrehabilitacja uniesciekrajowe tytulDubrownik tytul

Bośnia i Hercegowina - Kraj W Kształcie Serca

Jajce

• BALATON • BANJA LUKA • JAJCE • SARAJEWO VISEGRAD MOSTAR MEDJUGORJE TREBINJE BLAGAJ DUBROWNIK

"Zapraszam Państwa na wycieczkę do Bośni i Hercegowiny - niewielkiego kraju w kształcie serca, którego charakterystycznym krajobrazem jest turkusowa barwa rzek otoczona soczystą zielenią, zachwycającymi kanionami oraz ośnieżonymi szczytami gór." - Konsul Honorowy Bośni i Hercegowiny - dr Joanna Julia Sienkiewicz

 

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
CENA: koszt 1 osoba
Grupa 48-os. 1 800 zł/os.
Grupa 35-os. 2 150 zł/os.
TERMIN:  WIOSNA, JESIEŃ 2018


Cena zawiera:

  • przejazd autokarem,
  • 2 noclegi na Węgrzech,
  • 5 noclegów w Bośni i Hercegowinie,
  • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie turystyczne.


Cena nie zawiera

  • Cena nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.
  • Obligatoryjna opłata u pilota - 23 EUR/os.

 

Ramowy program wycieczki

 

Dzień 1
Zbiórka i wyjazd z Polski. Przejazd na Węgry, nad Balaton. Obiadokolacja, zakwaterowanie.

Dzień 2
Śniadania i wykwaterowanie. Przejazd do Banja Luki - stolicy Republiki Serbskiej. Spacer po mieście - w programie: górująca nad miastem twierdza Kastel, sobór Chrystusa Zbawcy, Bański Dwór. Obiadokolacja w skansenie Etno Selo. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez miejscowość Jajce, nazywaną "kontynentalnym Dubrownikiem". Zwiedzanie średniowiecznej zabudowy miasta i wodospadów na rzece Plisa. Przejazd do Sarajewa - zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, w którym mieszają się wpływy różnych kultur i religii. W programie m.in. Meczet Gazi Hursay-beja, cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała, Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie i przejazd do Visegradu - miasta słynącego z XVI-wiecznego kamiennego mostu Mahmeda Paszy Sokolivica. Rejs statkiem po rzece Drina, wpłynięcie do kanionu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Medjugorje - miejsca, gdzie w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Możliwość wzięcia udziału w nabożeństwie, zwiedzanie sanktuarium i spacer na Górę Objawień. Zwiedzanie Monastetu Zitomislić, przejazd do Mostaru. Spacer po zabytkowym centrum miasta: kamienny most wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki. Przejazd do Trebinje. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

*Posiłek rozpoczynający pobyt jest uzalezniony od miejsca wylotu. W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych gwarantowany jest posiłek w postaci bufetu zimnych przekąsek pierwszego dnia lub lunch/obiadokolacja w dniu wylotu. 

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Blagaj, zwiedzanie klasztoru w skale nad wywierzyskiem rzeki Buny. Zwiedzanie Trebinje, zwanego "miastem na wodzie". Zwiedzanie świątyni Hercegovacka Gracanica, winnicy Vukoje. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Dubrownika - zwiedzanie miasta nazywanego "Perłą Adriatyku" Obiadokolacja, nocleg tranzytowy na Węgrzech.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 


Niniejsza oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 


Banja LukaBlagajVisegradSarajewo