Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

oferta specjalna tytulrehabilitacja uniesciekrajowe tytulDubrownik tytul

Dolny Śląsk i Czechy - Kraina z Zamków Słynąca

Zamek Ksiaz

   

• WOJNOWICE • WROCŁAW • ŚWIDNICA • WAŁBRZYCH LEŚNA GRODZIEC ADSPRACH

 

 Dolny Śląsk to region Polski słynący z licznych zamków, romantycznych pałaców, tajemniczych podziemi i pełnego krasnali Wrocławia. Wszystko to sprawia, że wizyta na Dolnym Śląsku jest żywą lekcją historii w pięknych okolicznościach przyrody.

 

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
CENA: koszt 1 osoba
Grupa 48-os. 760 zł/os.
Grupa 35-os. 850 zł/os.
TERMIN:  WIOSNA, LATO, JESIEŃ 2019

 

Cena zawiera:

  • 4 noclegi na Dolnym Śląsku,
  • wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota i usługi lokalnych przewodników,
  • bilety wstępu do Zamku Książ, na Panoramą Racławicką oraz do Skalnego Miasta,
  • ubezpieczenie turystyczne.


Cena nie zawiera:

  • Cena nie zawiera wejścia do Zamku Czocha, Grodziec, Parku Miniatur w Kowarach i Sztolni Walimskich.
  • Obligatoryjna opłata u pilota - 58 PLN/os.
  • Cena nie obejmuje kosztów transportu. Koszt jest uzależniony od miejsca zamieszkania grupy.

 

Ramowy program wycieczki

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd z miejsca zamieszkania. Przyjazd do Wrocławia i zwiedzanie miasta połączone z poszukiwaniem krasnali, m.in. Stare Miasto: Rynek ze Starym Ratusem, plac Solny, Ostrów Tumski, czyli najstarsza część miasta. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – obrazu przedstawiającego bitwę pod Racławicami, umieszczonego w Małej Rotundzie, dzięki czemu można podziwiać malowidło mając wrażenie znajdowania się w środku sceny.
Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Świdnicy, zwiedzanie Starego Miasta oraz Kościoła Pokoju – obiektu z Listy Dziedzictwa UNESCO, w którego wnętrzu mieszczą się m.in. zabytkowe organy. Przyjazd do Walimia, do Sztolni Walimskich – podziemnego miasta budowanego przez Niemców w nieznanym celu. Następnie przejazd do Wałbrzycha, zwiedzanie Zamku Książ trasą „Książ Barokowy”, pozwalającą poznać najpiękniejsze zakątki obiektu, a także Palmiarnia, w której można podziwiać 250 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych. Powrót, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Jeleniej Góry i spacer po mieście – Plac Ratuszowy, bazylika. Następnie przejazd do miejscowości Sucha, gdzie znajduje się malowniczy Zamek Czocha nawiedzany przez Białą Damę. Wejście na dziedziniec Zamku. Powrót, obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Adrspach w Czechach – zwiedzanie Skalnego Miasta – labiryntu ścieżek wytyczonych pomiędzy stromymi formami skalnymi, często o niesamowitych kształtach. Powrót, obiadokolacja.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Kowar – wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w którym zobaczyć można perfekcyjnie wykonane modele najpiękniejszych zabytków regionu. Droga powrotna do miejsca zamieszkania.

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

Niniejsza oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 


WroclawWroclaw 4